Atrakcje w okolicy

atrakcja muzeum piwowarstwa

Muzeum Piwowarstwa w Piotrkowie Trybunalskim

Prawdziwa podróż w świat produkcji piwa, różnorodności tego trunku, zasad samodzielnego warzenia i wreszcie - historii piotrkowskiego browarnictwa.

Strona WWW
pożarnicze centrum w wolborzu

Pożarnicze Centrum w Wolborzu

Niezwykła przygoda w poszukiwaniu korzeni polskiego pożarnictwa i jego prekursora Andrzeja Frycza Modrze-wskiego w postaci bogatego dorobku muzealnego.

Strona WWW
groty nagórzyckie_atrakcje

Trasa Turystyczna Groty Nagórzyckie

Fascynująca wędrówka po unikatowym w skali kraju labiryncie podziemnych sal, korytarzy i wnęk dawnej kopalni piasku kwarcowego.

Strona WWW
park mikrokosmos

Park Edukacyjno - Rozrywkowy MIKROKOSMOS w Ujeździe

Tematyczny ogród edukacyjno-rozrywkowy, który jako pierwszy na świecie dał oczom zwiedzających niezwykle realistyczne rzeźby owadów oraz mikroorganizmów.

Strona WWW
skansen czołg

Skansen Rzeki Pilicy w Tomaszowie Mazowieckim

Pierwsze w Polsce muzeum na wolnym powietrzu poświęcone rzece, w którym przyrodę i historię rzeki oraz przestrzeń kulturową, jaką ona wytworzyła, można poznawać wszystkimi zmysłami.

Strona WWW
żaglówka jezioro sulejowskie

Tama na Jeziorze Sulejowskim w Smardzewicach

Relaks dla aktywnych - duża plaża, rowerki wodne, kajaki, jachty, ale również ścieżki rowerowe przy jeziorze, trasy piesze, molo i doskonała kuchnia w Restauracji Centrum MOLO.

zamek

Renesansowy Zamek Królewski z XVI wieku w Piotrkowie Trybunalskim

Muzeum Miasta Wspaniała historia miasta opowiedziana pod postacią zbiorów mebli, obrazów, broni białej i palnej i zabytków archeologicznych.

Strona WWW
krajobraz jezioro hotel

Słynne Niebieskie Źródła w Tomaszowie Mazowieckim

Rezerwat przyrody nieożywionej o wybitnych walorach krajobrazowych posiadający jedne z najciekawszych zjawisk krasowych w Europie, idealny na spacer.

Strona WWW